“Vajza e Niko Peleshit me maskë firmë 200€”, shqiptarët e varfër nuk blejnë dot një 30-lekëshe

0
89

Fëmijët e pushtetarëve shqiptarë janë ata që marrin vëmendjen më të madhe në rrjetet sociale, për shkak të jetesës luksoze që bëjnë e reklamojnë, kjo padyshin falë punës së “ndershme” të prindërve të tyre politikanë, që janë pasuruar në kurriz të popullit. Një prej vajzave më të komentuara për luksin në të cilin jeton, të politikanëve të Rilindjes, është Aleksia Peleshi, vajza e Niko Peleshit, ish-kryebashkiakut të Korçës tashmë deputet i PS. Ajo është ‘Princesha’ e babit. Vëmendjen e ka marrë me kohë dhe këtë nuk e ka bërë as zgjuarsia e as bukuria, por veshjet mbreslënëse. Aleksia Peleshi, e bija e Niko Peleshit, është shumë e “shtenjtë” në zgjedhjet e saj. Ajo ka pozuar me një maskë Philip Plein me vlerë rreth 200 €, ndërsa shqiptarët e thjeshtë nuk kanë mundësi të përballojnë një maskë kirurgjikale për t’u mbrojtur.

Një vajzë e cila ndjek vajzën e Peleshit, shkruan: Pershendetje jeta eshte qejf.Pabarazia ne Shqiperi..vajza e ish ministrit Niko Peleshi me maska 200€ Philip Plein dhe populli qe nuk ble dot nje maske 30leke.Ju lutem anonim.

burimi:/joq-albania.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here