Kalon vettingun/ Konfirmohet në detyrë prokurori i Apelit të Tiranës, Arben Qosja

0
126

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar sot në detyrë prokurorin e Apelit të Tiranës, Arben Qose.

Qosja doli i pastër në tre shtyllat e vlerësimit, të pasurisë, pastërtisë së figurës dhe integritetit.

Arben Qosja e ka filluar karrierën në sistemin e drejtësisë në vitin 1998 si oficer i Policisë Gjyqësore. Në vitin 2004, Qosja u emërua prokuror në Prokurorinë e Tiranës, ndërsa prej vitit 2016 e ushtron funksionin në Prokurorinë e Apelit të Tiranës.

(BalkanWeb)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here