Rama i jep duart zyrtares së lartë në Ministri/ Ja cfarë ndodhi

0
196

Zëvendësministrja e Financave Belinda Ikonomi është liruar nga detyra ditën e sotme.

Ajo ishte emëruar në këtë post në 27 mars të vitit 2019, pasi ishte larguar nga detyra e drejtoreshës së Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave.

Ikonomi kishte zëvendësuar ish-zv.ministren Albana Shkurta.

Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen e qeverisë dhe është firmosur nga zv.kryeministrin Erion Braçe, në mungesë të kryeministrit Rama.

“Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 2, të nenit 6, të ligjit nr.9000, datë 30.1.2003, “Për organizimin dhe funksionimin e….

burimi:/shendeti.lajme-javore.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here