LAJM I FUNDIT/ Ministria e Shëndetësisë jep të dhënat për statistikat e COVID-19 për ditën e sotme.

0
130

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 288 persona dhe kanë humbur jetën 3 pacientë.

COVID-19 – Statistika (26 Tetor 2020)

Raste të reja ditore     288

Të shëruar ne 24 orë  51

Të shtruar në spitale 280

Humbje jete në 24 orë      3

Testime ditore           1304

Raste pozitive            19,445

Raste të shëruara              10,705

Raste Aktive              8260

Humbje jete               480

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here