Kodi Zgjedhor/ Varhelyi-Ramës: Do të ishte maturi të pritej opinioni i Venecias, para se të rivotohet. Në prill të 2021 pres…

0
60
Komisioneri i Bashkimit Evropian (BE) për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi (L), u prit sot në një takim nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama (R). Pas takimit, Rama dhe Varhelyi mbajtën një konferencë të përbashkët për media, ku Rama theksoi se Shqipëria njohu miqtë e saj të vërtetë në ditët e tragjedisë pas tërmetit. ( Olsı Shehu - Anadolu Agency )

Komisioneri për zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi ka reaguar sërish për Kodin Zgjedhor, për të cilin Presidenti Meta ka kërkuar opinionin e Komisionit të Venecias.

Për herë të dytë. Varhelyi thotë se do të ishte matur të pritej opinioni para se të rivotohej në Kuvend.

“I kënaqur që Kryeministri mirëpret mendimin e Komisionit të Venecias për ndryshimet kushtetuese të korrikut. Prandaj do të ishte maturi që të pritej opinioni para se të rivotiohej në Parlament”, shkruan Varhelyi.

Ai i mbyll postimin e tij në twttier, duke thënë që “Pres zgjedhje të lira dhe të ndershme në prill 2021”.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here