Sot Festa Kombëtare e Greqisë/ Policia shqiptare ngre postblloqe. Çfarë pritet të ndodhë

0
204

Sot është Festa Kombëtare e Greqisë dhe për të parandaluar ndonjë incident të mundshëm  policia shqiptare ka ngritur postblloqe në urën e Leklit në Këlcyrë.

Ceremonia do të zhvillohet në varrezat e ushtarëve grek në grykën e Këlcyrës.

Çdo vit me dhjetëra qytetarë grekë mblidhen në Këlcyrë për të përkujtuar Festën Kombëtare të Greqisë. Autoritetet e vendin fqinj si dhe të afërm të ushtarëve të vrarë në Shqipëri gjatë luftës italo- greke vijnë drejt Shqipërisë për të marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore.© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here