FOTOLAJM/ Njerëz të shtrirë në rrugë dhe pallate të shembura. Shikoni çfarë po ndodh në Turqi pas tërmetit

0
1655

Turqia sot është tronditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7 ballë.

Fotot dhe pamjet që po qarkullojnë në mediat turke tregojnë për pasoja të rënda katastrofike.

Njerëz të shtrirë në rrugë dhe ndërtesa të shembur. Kjo është panorama që ofron sot qyteti i Izmirit.

Lëkundjet ishin aq të fuqishme sa janë ndjerë deri në Athinë.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here