VIDEO/ “Përçmimi ndaj policëve është i neveritshëm!”- Ervin Salianji reagon pas deklaratave të Lleshajt: I ke parë kolegët e tu si vegla për t’i përdorur

0
326

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji thotë se ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i përçmon punonjësit e policë, të cilët sipas tij, i ka përdorur që në ditën e parë kur ka marrë postin.

Duke reaguar ndaj deklaratave të djeshme në Parlament të Lleshajt, i cili i tha deputetit Myslim Murrizi se “polic kishte qenë dhe polic ka mbetur”(video më poshtë), Salianji shprehet forcat e Rendit kanë një ndër rolet më të rëndësishme në shoqëri.

Reagimi:

Forcat e Rendit kanë një ndër rolet më të rëndësishme në shoqëri.

Por ti nuk mund ta kuptosh, sepse që prej ditës që t’u dhurua posti që mban, i ke parë kolegët e tu si vegla për t’i përdorur në shkelje të ligjit.

Nuk ke faj as ti, ke mësuar prej shefit tënd, arroganca e të cilit ju ka infektuar të gjithëve. Përçmimi ndaj policëve është i neveritshëm!

Mos i prano më palaçot në pushtet!

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here