Donald Trump flet për fitore dhe akuzon: Janë hedhur vota në 4 të mëngjesit! Do t’i drejtohemi…

0
442

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Dondald Trump ka dalë në një deklaratë për mediat, për të komentuar procesin e numërimit të votave.

Teksa numëroi votat që ka marrë deri tani, Trump u shpreh i bindur se ai i ka siguruar votat e fitores.

Teksa hodhi akuza ndaj rivalit të tij, ai tha se do ti drejtohet Gjykates se Larte.

“Ne i kemi fituar këto zgjedhje. Po bëhet një grabitje e madhe në kombin tonë dhe ne duam që votat të përdoren në mënyrën e duhur. Ne do të shkojmë në gjykatën e lartë. Ne nuk duam vota të hedhura në orën 4 të mëngjesit. Ky është një moment i trishtueshëm, ne do ta fitojmë dhe mesa shoh i kemi fituar. Dua të falënderoj të gjithë njerëzit që kanë fituar me ne.  Ne do ta mbrojmë votën”, tha Trump.

Ndërsa nënpresidenti Mike Pence  tha se “Jemi në rrugën drejt fitores dhe dot bëjmë Amerikën të madhe sërish”.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here