Covid “pushton” shkollat/ Infektohen mësues dhe nxënës. Ja si paraqitet situata

0
495

Duket se pandemia e Covid ka ‘pushtuar’ institucionet arsimore. Burime për “Panorama” bëjnë të ditur se në Elbasan 4 mësues në shkollën “Onufri” rezultojnë pozitiv, ndërsa 4 të tjerë janë futur në karantinë dhe po presin përgjigjet e tamponit.

Po ashtu mësohet se pozitiv me Covid janë edhe 15 nxënës në shkolla të ndryshme të qytetit të Elbasanit.

Në Elbasan prej 72 orësh nuk ka dalë asnjë rezultat tamponi.

Në Peqin dhe Cërrik prej një jave nuk ka tamponë për të kryer tek personat qe janë me simptomat ec 19

Sipas burimeve zyrtare nga Cërrik dhe Peqini personave te dyshuar me Covid u jepet mjekim dhe përcillen ne banesat e tyre dhe u rekomandohet karantinimi.

Deri tani në Elbasan janb konfrimuar 457 raste me Covid. Ndëresa në gjithë Shqipbrinë nga fillimi i pandemisë janë infekuar   22.300 persona.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here