“Maska ime për ty”/ Ambasadorja Yuri Kim mesazh në shqip: Jam mirënjohëse për çdo sakrificë! Jemi të gjithë bashkë

0
59

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka dhënë një mesazh sensibilizues në gjuhën shqipe, për të mbajtur maskën.

Në një videomesazh që vetë ambasadorja e ka publikuar në twitter thotë se është mirënjohëse për sakrificën e mjekëve dhe infermierëve, ndërsa thotë se në këtë betejë të gjithë janë bashkë.

“Sepse jam mirënjohëse për çdo sakrificë të bërë nga mjekët, infermierët dhe shkencëtarët deri tani. Sepse kujdesem për familjen dhe kolegët, sepse në këtë jemi të gjithë bashkë. Maska ime për ty”, është shprehur ambasadorja Yuri Kim.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here