Presidenti Meta komenton draftin e PS: Përpjekje puçiste, zero interes. Kam nisur marshimin tim drejt referendumit të…

0
81

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka komentuar draftin e mazhorancës për ligjin e ri të Presidentit. Teksa e konsideron si një përpjekje puçsite, Meta thotë se ka zero interes për këtë çështje.

Kreu i shtetit thotë se ka nisur marshimin per referendumin e 25 prillitl

“Zero interes për këto drafte dhe përpjekje puçistë. Ky është një parlament jo kushtetues, një parlament ku qytetaret kërkojnë shpërndarjen e tij te menjëhershme. Një parlament ku një pjesë e mire janë edhe tradhtarë dhe mercenare.

Për mua ka vetëm një interes që është 25 prilli dhe populli i Shqipërisë. Unë kam nisur marshimin tim si president drejt referendumit te 25 prillit. Ky do te jetë një referendum shume i qartë pasi mbi 95% e shqiptareve do të votojnë për Shqipërinë në Evropë.”, tha Meta.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here