Tabaku zbulon gënjeshtrat e Veliajt: Nuk ka bërë transparente procedurat e tenderit për ndërtimin e shkollës…

0
49

Ish-deputetja demokrate, Jorida Tabaku reagoi pasi Bashkimi Europian përgënjeshtroi kryebashkiakun Erion Veliaj për shkollën ‘Sami Frashëri’.

Nga Jorida Tabaku

Një javë me rradhë e kam pyetur Erion Veliajn për pretendimin se fondet e BE për tërmetin do ndërtojnë shkollën Sami Frashëri. Ai hesht dhe fyen. Faktet?! Shkolla “Sami Frashëri” nuk do ndërtohet me fondet e BE. Atëherë përse gënjeu dhe gënjen? Ngaqë do të fshehë të vërtetën që thërret në mes të sheshit.

Erion Veliaj sot e kësaj dite nuk ka bërë ende transparente procedurat e tenderit.

Gënjeshtra ka hundën e gjatë dhe këmbët e shkurtra. Fatkeqësisht gënjeshtarët kanë gjuhën e gjatë dhe iu mungon cipa!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here