“Të reagojnë deputetet”/ Gratë naftëtare në ditën e 23 të grevës së urisë: Nuk e dimë çfarë po bëhet

0
764

Grave e grave naftëtare në Ballsh ka hyrë në ditën e 23-të, ndërsa gjendja e tyre shëndetësore sa vjen dhe përkeqësohet.

Ato presin një reagim nga kryeministri për të zgjidhur situatën ku ndodhen.

Gratë kërkojnë pagat e prapambetura, të cilat thonë se i kanë fituar me drejtësi.  Ato kërkojnë një reagim edhe nga deputetet e Parlamentit.

“Nuk e dimë çfarë bëhet, kryeministri të reagojë. Zonjat parlamentare të reagojnë për këtë situatë”, janë shprehur gratë naftëtare.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here