Donald Trump nuk heq dorë, lumë akuzash për abuzim në procesin e numërimit të votave. Ja çfarë thonë analistët në SHBA për fitoren e Joe Biden

0
549

Presidenti Donald Trump ka vendosur që të mos pranojë humbjen e zgjedhjeve presidenciale 2020, por të hapë sfida ligjore, nën akuzën për vjedhje votash.

Përmes disa shënimeve në Tëitter, Trump pretendon në procesin e numërimit të votave ka abuzime.

Aktualisht numërimi vazhdon ende në disa shtete, duke përfshirë Arizonën dhe Xhorxhian, por deri më tani, Biden mbetet në krye dhe analistët thonë se nuk ka gjasa që ndonjë sfidë ligjore ose numërimi shtesë të lëkundë fitoren e tij të përgjithshme në SHBA, shkruan BBC.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here