Tentativa për vetëvrasje te Infektivi/ Ish-kryeministri Berisha rendit tre faktorë: Aktakuzë e rëndë dhe dëshmi flagrante e mungesës së…

0
518

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që ndodhi sot në Spitalin Infektiv, ku një pacient u vetëhodh nga kati i tretë i spitalit , fatmirësisht duke i shpëtuar vdekjes.

Në reagimin e tij në Facebook, ish kryeministri Berisha thotë se rastet e vetëvrasjeve në spitalet Covid të vendit tonë, janë “me te shumta se ne te gjitha spitalet e Europes te marra se bashku”.

Vervrasjet ne spitalet covid jane nje aktakuze e rende dhe deshmi flagrante e:

1-mungeses se madhe te personelit mjekesor ne keto spitale.

2-e mos marrjes se masave te domosdoshme mbrojtese e te semurve nga hedhja nga ballkone.

 3- e startegjise kriminale te terrorit dhe panikut qe perdori per tre muaj me radhe skizoidi i Surrelit duke folur per 18000 te vdekur, male me kufoma, pjekje si mish qeni nga semundja, kodra me arkivole, varresa masive etj etj. Me kete strategji i shtyu njerezit ti japin fund jetes me mendimin se me mire nje fund i tmerrshem se sa nje tmerr pa fund! Krim i shemtuar.”, thekson Berisha.

Postimi i plotë i Sali Berisha

Miq, pak çaste me pare, nje pacient me covid19 u hodh ne nje akt vetvrasje nga ballkoni i spitalt covid 1. Tmerr!

I shtrojne per mjekim dhe kthehen te vdekur nga suicidi.

Vetvrasjet ne spitalet Covid te Shqiperise jane me te shumta se ne te gjitha spitalet e Europes te marra se bashku. Vetvrasjet ne keto spitale ne nje hark kohor disa mujor jane me te shumta se sa vetvrasjet spitalore ne te gjitha spitalet psiqiatrike te vendit ne disa dekada.

Vervrasjet ne spitalet covid jane nje aktakuze e rende dhe deshmi flagrante e:

1-mungeses se madhe te personelit mjekesor ne keto spitale.

2-e mos marrjes se masave te domosdoshme mbrojtese e te semurve nga hedhja nga ballkone.

3- e startegjise kriminale te terrorit dhe panikut qe perdori per tre muaj me radhe skizoidi i Surrelit duke folur per 18000 te vdekur, male me kufoma, pjekje si mish qeni nga semundja, kodra me arkivole, varresa masive etj etj. Me kete strategji i shtyu njerezit ti japin fund jetes me mendimin se me mire nje fund i tmerrshem se sa nje tmerr pa fund! Krim i shemtuar.

Duke shprehur respektin dhe nderimin tim per punen e personelit mjeksor, denoj me ashpersine me te madhe qendrimin kriminal indiferent ndaj vetvrasjeve te perseritura ne spitalet covid te Edvin Hajdutit, ndrikull Hajnise dhe narkoadminstrates se tyre. sb.

burimi:panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here