“Na e dhanë me ulje”/ Ish-këshilltarja e Ramës ironizon vendimin për emërimin e Kadisë si zv/ministër: Perandoritë kanë nevojë për jeniçerë që…

0
576

Ish-zv/ministrja e Financa dhe ish-këshilltarja e kryeministrit Rama, Irena Beqiraj e përcjell me ironi vendimin e kreut të qeverisë për të emëruar Besart Kadinë në postin që dikur ajo mbante.

irena

Kadia ka qenë anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike i shkarkuar vitin e shkuar, ndërsa sot u emëruar zv/ministër i Financave, post i lënë bosh pas largimit jashtë vendit të Belinda Ikonomit.

Duke publikuar foto kur Kadia kritikonte qeverinë për konsensionin Tiranë-Durrës, Beqiraj thotë se perandoritë kanë nevojë për jeniçerë që blihen dhe shiten, ndërsa partitë sipas saj, kanë nevojë për ideologji dhe bindje të qarta.

Reagimi i plotë:

Tani e ka radhen Papa te lexoje vargje nga kurani te krishtereve, ne meshen e cdo te diele, në San Pietro!

Te djathtet do te na marrin me qafe Perandorine,  doja të thoja Partine.

Jo mire e kisha Perandorine. Sepse partite kane nevoje per ideologji edhe njerez me bindje te qarta.

Perandorite kane nevoje per Jenicere, te cilet per interesa personale hidhen sa andej kendej .

Kur mendoj se politikat socialiste te financave gradualisht kaluan nga Angjeli dhe Ben Malaj tek  Kadia me kujtohet nje  ” gjoja ekspert i vererave qe i thoshte kamarierit: “me sill edhe nje 7 up per ta shuar pak kete veren Cabernet Sauvignon Conti d’Arco se duhet holluar pak.

PD na e dha me 70% ulje….. ne ke do i japim PD -se  ti kthejme nderin?

© Panorama.a

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here