Ministri i Jashtëm i Italisë bisedë telefonike me kryeministrin Rama. Zbardhet çfarë u diskutua midis tyre

0
613

Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Pa dhënë shumë detaje, Ministria e Jashtme e Italisë bën me dije se temë diskutimi ka qenë përballimi i situatës së epidemisë së shkaktuar nga koronavirusi.

Gjithashtu, është diskutuar për procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian si dhe presidencën e OSBE-së nga ana e Tiranës.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here