VIDEO/ Qindra rrënjë kanabis në serë dhe 13 mijë euro në makinë, arrestohen tre shqiptarë. Njëri prej tyre rezultonte…

0
673

Tre shqiptarë kanë përfunduar në pranga pasi u zbuluan se kishin krijuar një serë në një apartament në Quattordio, në provincën e Alessandria.

Njëri prej tyre, i cili doli të ishte bashkëpunëtor i bashkatdhetarëve të arrestuar, u dërgua në burg në Milano pas kishte rihyrë në territorin italian në mënyrë të paligjshme.

Aktiviteti i policisë filloi të enjten në mëngjes në Cesano Maderno (Monza dhe Brianza) ku një i ri shqiptar, i njohur për hetuesit si i përfshirë në trafikun e drogës u kontrollua. Pas hetimeve, rezultatoi se shqiptari, furnizues i zonës veriore të Milanos, lëvizi lirshëm falë përdorimit të dokumenteve të bëra në mënyrë fiktive sikur të ishte një shtetas bullgar.

Sekuestrimi i drogës dhe 14 mijë euro para në dorë

Aktiviteti hetimor bëri të mundur kapjen e 15 gramëve marijuanë ndaj tij, 14 mijë euro para (nga të cilat shqiptari nuk ishte në gjendje të justifikonte posedimin) por mbi të gjitha faturat për blerjen e llambave dhe plehrave kimikë. Kjo do të thoshte se ai kishte përdorim një serë për kultivimin e marijuanës. Gjithashtu, iu zbuluan dokumentet për pagesat e dritave dhe ujit, që i atribuohen një apartamenti të vendosur në Quattordio (Alessandria).

Në përfundim të kontrollit, i dyshuari u shoqërua në komisariat ku pas identifikimit, i duhet të shlyej dënimin me 1 vit, 6 muaj dhe 13 ditë burg për hyrjen e paligjshme në Itali.

Milan, shtytës i tradhtuar nga faturat dhe plehrave dhe llambave: zbulohet serra maksimale dhe marihuanës

Sera e marijuanës

Brenda shtëpisë policia zbuloi një në fermë për prodhimin e kanabisit me 380 bimë, me zona të pajisura për tharjen dhe paketimin e lëndës narkotike. Dy shqiptarët e pranishëm brenda ndërtesës, u arrestuan për posedim të paligjshëm të drogës dhe 25 mijë euro u sekuestruan kundër tyre.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here