“Të shtohet masivisht numri i testimeve”- Rama i përgjigjet Presidentit Meta dhe i bën thirrje qytetarëve: Mbrohuni nga dezinformimi!

0
322

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreut të Shtetit Ilir Meta, i fundit ky që ka bërë thirrje për shtimin e numrit të testimeve.

Teksa krahason shifrat e vendit tonë me ato të rajonit, që sipas kryeministrit janë nën mesatare, Rama i bën thirrje qytetarëve që të mbajnë maska dhe me durim e besim do ta kalojmë këtë sfidë të jashtëzakonshme.

Po ashtu Rama i kërkon qytetarëve që të  ruajnë distancën, por thekson edhe që të ruhen nga dezinformimi.

Postimi i plotë:

Infektime nën mesataren e rajonit. Humbje jete nën mesataren e rajonit. Spitalet Covid asgjë mangut nga kudoqoftë tjetër nëpër Europë. Mjekë e infermierë të palodhur. Qeveri në krye të detyrës.

#MbaniMaskën

#RuaniDistancat

#MbrohuniNgaDizinformimi

Me BESIM dhe DURIM do ta kalojmë edhe këtë sprovë të jashtëzakonshme #sëBashku🤝

#SiNjëFamilje❤️

panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here