I riu shqiptar bën sherr me fqinjët, kërcënon dhe grushton policinë, pas neutralizimit i gjendet…

0
573

Momente tensioni në një ndërtesë apartamentesh në Fontivegge, ku policia ndërhyri për të raportuar dhunën nga një person brenda një apartamenti.

Duke arritur në vend, agjentët mësuan se burri, një shtetas shqiptar 25-vjeçar, i cili kishte qëndruar atje për disa ditë, po fillonte të tregonte sjellje të pazakontë ndaj fqinjëve.

Sapo agjentët u përpoqën në çdo mënyrë ta bindnin burrin të hapte derën, ata arritën të hynin në shtëpi. Sapo hynë brenda, policët u përballën me të riun gjysmë i zhveshur duke i kërcënuar.

Pas rreth gjysmë ore ndërmjetësimi, burri u hodh në tërbim, duke grushtuar dhe goditur një mur dhe derën e banjës, duke bërtitur se kishte kokainë. Në banjë ishte një thikë, e vendosur mbi lavaman, me një teh më shumë se 20 cm.

Duke pasur parasysh situatën shumë kritike për sigurinë e subjektit dhe agjentëve, këta të fundit vendosën të përdorin një spraj për neutralizimin e tij. Përkundër kësaj, i riu u përpoq të mbyllej në banjë për të marrë thikën. Por, policët arritën ta kapnin dhe ta çarmatosnin.

Laboratori i kokainës

Në apartamentin e zënë nga burri u gjet, i pozicionuar mbi divanin në dhomën e ndenjes, një pjatë kuzhine që përmbante pluhur të bardhë dhe lëndën jeshile që përmbante një qese plastike, të dy, pasi kryen analizat e nevojshme shkencore, rezultuan të ishin kokainë dhe kanabinoide.

Në pjesën tjetër të banesës, 6 pako të mbyllura në mënyrë hermetike u gjetën gjithashtu të fshehura në një kuti metalike që përmbante lëndë narkotike si kokainë, një blender që përmbante mbetje pluhuri të bardhë dhe disa celularë.

Burri, i cili u gjet i paligjshëm në Itali, u arrestua për krimet e plagosjes, dhunës, rezistencës ndaj një zyrtari publik dhe kërcënimeve serioze, si dhe për shitjen e drogës. Ai u dërgua në burgun Perugia Capanne, ndërsa gjykata vërtetoi arrestimin.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here