Në gjendje të rënduar prej disa ditësh/ Manastirliu: Qeveria mbështetje financiare për kurimin e mjekut të njohur Drini Dobi

0
554

Pas disa ditësh thirrje për ndihmë në rrjetet sociale, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu shkruan se qeveria shqiptare ka marrë përsipër ta mbështesë financiarisht kurimin e doktorit të njohur Drini Dobi.

Aktualisht, ai po trajtohet në Itali pasi u infektua nga koronavirusi, ndërsa Manastirliu thotë se “lufta e tij për jetën po vazhdon për arsye të komplikacioneve të mëtejshme”.

Reagimi i plotë:

Kam një falënderim për të gjithë ata qytetarë dhe kolegë, të cilët janë solidarizuar me doktor Drini Dobin, sot kur ngrohtësia e mirënjohjes për kontributin human dhe profesional është kaq e rëndësishme në luftën kundër sëmundjes.

Doktor Drini luftoi me Covid-in dhe lufta e tij për jetën po vazhdon për arsye të komplikacioneve të mëtejshme.

Personalisht kam qenë në komunikim të vazhdueshëm me familjen e doktor Drinit dhe me mjekët që po ndjekin trajtimin për problemin e komplikuar shëndetësor të tij.

Qeveria shqiptare ka marrë përsipër ta mbështesë financiarisht kurimim e doktor Drinit, deri në shërimin e tij të plotë.

Forca Doktor Drini!

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here