FOTOT/ Vrasja e 25-vjeçarit, të arrestuarit e protestës dalin në gjyq, por ja masat që kishte marrë policia

0
194

Në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë, dalin sot përpara togave të zeza të arrestuarit në protestën e ditës së premte, për vrasjen e Klodian Rashës.

Për këtë arsye, policia kishte marrë masa shtesë duke rritur prezencën e forcave të rendit jashtë ambienteve të gjykatës.

Siç shihet në fotot më poshtë, shkrepur nga LSA, vihet re një numër i madh efektivësh në rrugë, jashtë gjykatës.

Sot, policia njoftoi se nuk do tolerojë më grumbullime dhe tubime për shkak të rregullave që imponon pandemia e koronavirusit.

Dje, u protestua për të pestën ditë me radhë nga qytetarët, pas vrasjes së 25-vjeçarit nga një efektiv policie.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here