Një person i armatosur qëllon për vdekje tre oficerë policie në Francë. Ngjarja ndodhi në përpjekje për të…

0
44

Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje tre oficerë policie të cilët u thirrën për të neutralizuar një incident në Francën qendrore.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin e vogël Saint-Just, ku oficerët po përpiqeshin të ndihmonin një grua nga dhuna e bashkëshortit.

Njeriu i armatosur qëlloi drejt oficerëve dhe i vuri flakën shtëpisë, ndërsa një oficer i katërt u plagos në incident. Kurse gruaja thuhet se u shpëtua.

I dyshuari, 48 vjeç, është i njohur për autoritetet francezë.

Zyra e prokurorit Clermont-Ferrand tha se fillimisht një oficer u qëllua për vdekje dhe një tjetër u plagos pak pas mesnate. Më pas dy policë të tjerë u vranë ndërsa mbërritën në vendin e ngjarjes.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here