Prej 10 ditësh i shtruar tek Infektivi, ndërron jetë nga Covid-19 drejtori i Patentave

0
154

Drejtori i DPSHTRR në Gjirokastër, Edi Pesha, ka humbur betejën me virusin Covid-19, duke ndërruar jetë ditën e sotme.

Mësohet se ai ka qenë i shtruar prej 10 ditësh tek Infektivi, ku dhe mbylli sytë në ditën e Krishtlindjeve.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi ditën e sotme se 553 qytetarë rezultuan pozitiv me Covid-19 në 24 orë dhe 9 të tjerë humbën jetën, mes tyre edhe drejtori i DPSHTRR.

burimi:Llajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here