Qëlluan me armë lokalit, Gjovalin Prendit i ekzekutuan dy nipërit në vitin 2014

0
201

Diten e sotme nje lokal eshte qelluar me arme ne Lezhe.

Gjovalin Prendi, objektiv i sulmit me arme ne fshatin Pllane ne Lezhe mengjesin e kesaj te shtune, nuk eshte emer i panjohur per autoritetet e policise dhe drejtesise.

Raiffesien Bank brenda artikujve

Ne shkurt 2014, atij i kane ekzekutuar dy niper, djalin e motres dhe djalin e vellait, ndersa nipi tjeter ndonese u plagos, arriti te shpetoje.

Pas asaj ngjarje te rende, Gjovalin Prendi i beri apel kryeministrit Rama dhe Ministrit Tahiri per zbardhjen e krimit te rende duke deklaruar se ai dhe familja e tyre nuk kishin asnje konflikt.

Sot, 6 vite nga ai krim i dyfishte, lokali i Gjovalin Prendit ne fshatin Pllane te Lezhes eshte sulmuar me bresheri armesh.

Nje nga pistat e ngjarjes, eshte pikerisht edhe lidhja e mundshme me vrasjen e dy niperve te tij ne shkurt 2014.

Per ngjarjen e sotme, fatmiresisht pa te lensuarende nuk ka autore te dyshuar.

burimi:lajmifundit.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here