VIDEO- “Ec aty babuç”/ Ja si e festuan shqiptarët Krishtlindjen në burgun grek

0
450

Në burgun e Koridhalos në Greqi, Krishtlindjen u festuan kështu siç e shikoni në këtë video, e cila është publikuar nga mediat greke.

Mes të burgosurve në këtë burg, ka edhe shqiptarë, siç mund të dëgjohet në video.

Zëri i një shqiptari duket të jetë ai i personit që filmon dhe thotë “ec aty, ec aty babuç”.

Më pas ai i drejtohet të burgosurve të tjerë, por në gjuhën greke.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here