“Shumë dhimbje!” Presidenti Meta mesazh ngushëllimi pas ndarjes nga jeta të kantautorit Prodani: Këngët dhe muzika e tij do dëgjohen përherë!

0
39

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas lajmit të trishtë për ndarjen nga jeta të kantautorit të njohur Kujtim Prodani.

Teksa i shpreh ngushëllimet familjes, Kreu i Shtetit e cilëson të ndjerin Prodani, qytetarin model  dhe artistin virtuoz që do t’i mungojë artit shqiptar, ndërsa thekson se këngët dhe muzika e tij do dëgjohen përherë.

Mesazhi i plotë:

Një humbje e madhe për artin shqiptar!

U shua sot kantautori ynë i shquar, artisti virtuoz dhe qytetari model, Kujtim Prodani, djali i dy prindërve të mrekullueshëm dhe artistëve të paharruar Anita Take dhe Agim Prodani.

Shumë dhimbje!

Ngushëllimet më të ndjera të afërmve, komunitetit të këngëtarëve dhe të gjithë artdashësve.

Këngët dhe muzika e Kujtim Prodanit do dëgjohen përherë!© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here