Basha nxjerr videon e Dubait: Koha të kemi një qeveri që kujdeset për njerëzit

0
68

Duke publikuar videon ku disa ministra darkojnë në një restorant në Dubai, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se është koha që shqiptarët të kenë një qeveri që kujdeset për njerëzit.

Teksa nënvizon se mijëra familje po kalojnë dimrin e dytë nëpër çadra, kreu i opozitës shprehet se ministrat e kabinetit qeveritar, “shtrohen për shtatë palë qejfe në restorantin më të shtrenjtë në Dubai”.

Basha publikon videon për darkën e Dubait:

Ndërkohë që vendi është nën ujë, mijëra familje po kalojnë dimrin e dytë në çadra, shqiptarët janë pa asnjë ndihmë përballë krizës ekonomike dhe shëndetësore, ministrat e Ramës shtrohen për shtatë palë qejfe në restorantin më të shtrenjtë në Dubai. Është koha të kemi një qeveri që kujdeset për njerëzit, dhe jo këtë që e ka mendjen vetëm për veten e saj.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here