VIDEO/ Ura e Zogut monument kulture dëmtohet nga prurjet e shumta të shiut dhe…

0
73

Reshjet e dendura te shiut nuk kane kursyer as Urën e Zogut në Milot e cila është monument kulture.

Nga prurjet e shumta të lumit të Matit, trasea e urës ka pësuar plasaritje dhe ka humbur rreth dy metra.

Monumenti rrezikon te shembet plotësisht, teksa alarmi për këtë situate është dhënë prej kohesh, pasi këmbët janë gërryer nga shfrytëzimi pa kriter i lumit.© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here