FOTO të ndjeshme/ Mediat greke japin të tjera detaje për vrasjen e 53 vjeçarit shqiptar dhe plagosjen e dy djemve. Dyshohet se krimi ndodhi për shkak të…

0
56

Në xhamin e kafenesë vrimat dhe shenjat e lëna nga plumbat shihen qartë. Edhe në ambientet e brendshme apo para hyrjes, kanë mbetur njolla gjaku.

Banorët përreth diskutojnë me tmerr atë që ndodhi disa orë më herët, ku mbeti i vdekur një shqiptar dhe u plagosën dy djemtë e tij si dhe një kamarier. Kalimtarët që rastësisht kaluan aty kishin frikë dhe ranë në sulmin e përgjakshëm. Të tjerët që ishin në kafene dhe filluan të vraponin në panik për të shpëtuar, kur kuptuan qëllimet e autorëve.

Pronari i kafenesë është i traumatizuar me atë që ndodhi në lokalin e tij ndërsa ishte dëshmitar i vrasjes së shqiptarit dhe plagosjes së tre të tjerëve, të cilët u transportuan në gjendje kritike për në spital.

Si ndodhi vrasja

Gjithçka filloi pak pas orës 18.30 të së hënës pasdite. Pesë persona filluan të ndiqnin dy vëllezërit që hynë në kafene për t’u mbrojtur, por autorët i ndoqën ata dhe filluan t’i rrahin edhe me tytat e armëve që mbanin në duar. Ekziston panik në kafene, por më e keqja do të ndodhte në minutat e ardhshme. Kur autorët e armatosur do të merrnin rrugën për në dalje.

Të 8 plumbat gjejnë gjithashtu babanë e dy vëllezërve të cilët ishin shënjestër e sulmit. Burri fatkeq rrëzohet në tokë dhe humb jetën.

Të dy vëllezërit dhe punonjësi që u plagosën u transportuan me ambulancë në një spital.

Policia po shqyrton materialin nga kamerat e sigurisë dhe duket optimist se do të jetë në gjendje të gjejë autorët që përhapën panik dhe vdekje në sheshin e “Agios Sostis”.

53-vjeçari Edmond Llangozi, u vra sipas mediave greke në sytë e gruas së tij, e cila ka shpërthyer në lot në momentin e ngjarjes.

Sipas informacionit nga MEGA, policia ka skicuar profilin e autorit të krimit. Ky është një burrë rreth 50 vjeç, një banor i Petralona, ​​i cili kishte konflikte personale me familjen.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here