“Duke votuar sjellim ndryshimin”/ Monika Kryemadhi: Më 25 prill secili nga ne të bëjë…

0
41

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë një takim me disa banorë të njësisë 5 në Tiranë bëri thirrje për pjesëmarrje në votimet e 25 prillit.

Ajo tha se duke votuar vjen ndryshimi, ndaj duhet bindur dhe sensibilizuar që në 25 prill të votojnë sa më shumë qytetarë.

“Ne sot në fakt në kuadrin e të gjitha kafeve të mëngjesit që kemi filluar t’i kthejmë në bashkëbisedim, ku jo vetëm evidentojmë problematikat, por edhe takohemi me njëri tjetrin, sepse sa më shumë të takohemi aq më shumë diskutojmë për problematikat.  

Aq më shumë i japim mendje dhe zgjidhje njëri tjetrit, atë për të cilën kemi edhe më shumë nevojë sot, që të takohemi, të bashkohemi, por edhe për të sensibilizuar në mënyrë të tillë që më 25 prill secili nga ne jo vetëm t’i drejtohet kutisë së votimit, por të bëjë nga një votë për ta çuar në kutinë e votimit, sepse duke votuar sjellim edhe ndryshimin.

Një votë e secilit nga ne, sikur 10 minuta, atë kafen e mëngjesit t’ia kushtojmë një miku për ta bindur që të shkojë drejt kutisë së votimit më 25 prill, do të ishte një ndihmesë shumë e madhe për ndryshimin për të cilin ka nevojë shoqëria jonë, të rinjtë tanë. Ashtu sikurse është shumë i rëndësishëm edhe hartimi i platformave politike. Ti Titi do të garosh në njësinë 5, kjo është edhe zona jote dhe prej ditësh kanë filluar takimet e tua që në mëngjes herët dhe ndihet prezenca jote kudo”, u shpreh kryetarja e LSI-së.© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here