35 vjeçari shqiptar kapet me 5 kg kokainë të fshehur në mënyrë të përsosur. U tradhtua nga…

0
40

Ai po udhëtonte me 5 kilogram kokainë dhe pa ndonjë arsye për të qenë në Bergamo.

Një 35-vjeçar shqiptar u arrestua nga karabinierët në daljen e autostradës mbrëmjen e së martës. Burri, banues në provincën e Lecco dhe me më shumë se një problem me ligjin pas tij, ishte në bordin e një furgoni krejtësisht të zbrazët.

Policia e ndaloi atë gjatë disa kontrolleve në lidhje me rregullat anti Covid. Nervozizmi i tij, i kombinuar me precedentë specifik dhe fakti që ai nuk duhej të ishte në Bergamo, i bindi ata të vazhdonin me tej  kërkimet. Droga, pesë pako të mbyllura në mënyrë të përsosur, ishte fshehur në një hendek midis ndarjes së ngarkesës dhe kabinës së shoferit. 35-vjeçari është në burg, ndërsa kokaina është sekuestruar.© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here