“Vota është fuqia jonë”/ Ambasadorja Yuri Kim apel grave shqiptare: Votoni në zgjedhjet e 25 prillit

0
40

Në ditën e 8 marsit, ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim i ka bërë thirrje të gjitha grave dhe vajzave që të votojnë në zgjedhjet e 25 prillit.

Në një postim në tëitter, diplomatja amerikane shkruan  “Në Ditën e Grave Ndërkombëtare, gratë që përfaqësojnë vendet tona si ambasadore në Shqipëri u kërkojnë të gjitha grave të votojnë – sepse është e drejta dhe e ardhmja jonë”.

Në videon e publikuar nga ambasadorja amerikane thuhet se “gratë dhe vajzat janë të lira të votojnë për kandidatin e tyre të preferuar. Vota jonë është fuqia jonë, prandaj përdoreni at딩 Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here