Kush është zv/ministri i dorëhequr i Ramës i emëruar ministër në qeverinë e Albin Kurtit

0
78

Midis anëtarëve të kabinetit qeveritar të qeverisë së Albin Kurtit është edhe Hajrullah Çeku, i emëruar ministër i Kulturës.

Çeku ka qenë zv/ministër i Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit, emërim i bërë në tetor të vitit 2017, bashkë me Besa Shahinin si zv/ministre e Arsimit.

Rreth një vit më vonë, më 31 tetor 2018, Çeku dha dorëheqjen nga pozicioni për arsye siç shkruante në atë familjare. Megjithatë, më vonë ai u angazhua pranë Lëvizjes Vetëvendosje dhe sot është emëruar ministër.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here