Sensibilizohet “Hollywood”/ Pas Leonardo Di Caprio, një tjetër aktor bën thirrje për të mbrojtur lumin Vjosë nga HEC-et

0
70

Pas thirrjeve të njëpasnjëshme të aktorit të njohur, Leonardo Di Caprio për mbrojtjen e lumit Vjosë, nga ndërtimi i HEC-eve, listës i është bashkuar edhe aktori Edward Norton.

Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale, Norton, kërkon mbështetjen e të gjithëve për të mos lejuar dëmtimin e lumit.

Lumi Vjosa rrjedh i paprekur nga burimi në det dhe grupet e komunitetit lokal në Shqipëri po bëjnë thirrje që ai të mbrohet përmes krijimit të një parku të ri kombëtar. Tregoni mbështetjen tuaj, ndani filmin e Patagonia me #VjosaNationalParkNoë” – shkruan ai.

© Panorama.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here