Basha rikthen Eduard Halimin në PD si koordinator politik. Ja detyrat...

MARIGLEN KUME/ Eduard Halimi rikthehet në Partinë Demokratike pas një shkëputjeje trevjeçare nga jeta politike aktive. Ishdeputeti i PD-së ka pranuar ftesën...

‘Lëvizja për ndryshim’ dorëzon listën e kandidatëve, ja qarqet ku Jozefina...

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga skadimi i afatit për të dorëzuar listat me emrat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet...

Tragjedia në Berat/ Flasin të afërmit: Çfarë dyshohet se u mori...

Babë e bir dhe një shok i këtij të fundit dyshohet se kanë humbur jetën për shkak se tre banesa u përfshinë...

Prapaskenat me listën e PS/ Në pikëpyetje ‘senatorët’, si bëhet renditja...

ARISTIR LUMEZI/ Kryeministri Rama ka vendosur të rinovojë skuadrën e tij të deputetëve, duke lënë jashtë kandidimit “senatorët” e Partisë Socialiste.

Përndiqte të dashurën prej një kohe të gjatë, ‘Shqiponjat’ i vënë...

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë shtetasin A. P., 30 vjeç, në rrugën “5 maji”. Forca e posaçme...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Basha mbyll listën me kandidatët, sot i...

MARIGLEN KUME/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përmbyllur në fundjavë procesin e nisur që në verë, atë të përzgjedhjes së kandidatëve...

Ekzekutoi dy kushërinjtë në Laç, i riu rrezikon burg përjetë! Çfarë...

Prokuroria e Kurbinit ka dhënë pretencën për të pandehurin Markel Bushi, i cili në muajin prill të vitit 2019 akuzohet se ekzekutoi...

“Vota është fuqia jonë”/ Ambasadorja Yuri Kim apel grave shqiptare: Votoni...

Në ditën e 8 marsit, ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim i ka bërë thirrje të gjitha grave dhe vajzave që...

“Edhe sikur t’i bënim të gjitha, askush mos mendojë se s’do...

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot vizionin e tij për vendin, lidhur me çështjen e emigracionit, ndërsa tha se nëse qeverisja e tij...

VIDEO- “PD-LSI koalicion KÇK”/ Rama flet për rikthimin e emigrantëve dhe...

Kryeministri Edi Rama teksa flet për emigrantët dhe rikthimin e tyre në atdhe nuk ka lënë pa ironizuar programin e Partisë Demokratike.

Po kur përgjigjja e testit Covid na del negative? OBSH: Ja...

Një përgjigje negative e testit të COVID-19 nuk do të thotë se nuk jemi të infektuar, pasi asnjë test nuk është tërësisht...

“Nuk premtoj mrekulli, por normalitet”/ Basha me përfaqësues të Energjisë së...

Gjatë takimit me përfaqësues të sektorit të Energjisë së Rinovueshme kreu i PD-së Lulzim Basha shpalosi programin e PD-së për këtë sektor,...

Analiza/Blendi Kajsiu: Dy paradokset e kultit të Albinit në Tiranë. Pse...

BLENDI KAJSIU Fitorja e Vetëvendosjes në Kosovë ka prodhuar  shpërthimin e mitit të Albin Kurtit në Tiranë. Po të...

Prova të reja dalin në dritë për vrasjen e çiftit Pasho/...

Detaje të reja janë zbardhur dhe publikuar, sot, në lidhje me vrasjen e çiftit Pasho, në Itali.

Kapet sasia më e madhe e kokainës në Britani të Madhe,...

Dhjetë persona janë arrestuar në Londrën e Veriut në lidhje me kapjen e afërsisht 2.3 ton kokainë të importuar në Britani të...

Shisnin rreth 3 kg kokainë në rreth 10 ditë, pranga pesë...

Pesë shqiptarë dyshohet se kanë furnizuar sheshin Terni me rreth tre kilogramë kokainë në dhjetë ditë. Pas hetimeve të karabinierëve, u lëshuan...

Koalicioni parazgjedhor/ PD-PR ende pa rezultat. Burimet: Marrëveshja mbahet ‘peng’ nga…

Ndonëse na ndajnë edhe 5 ditë nga data kur duhet të regjistrohen në KQZ, mbetet ende punë në kampin opozitar për të...

Shqiptarët luftë në lokal dhe në rrugë për maskat, pas sherrit...

Pas disa javësh hetime, karabinierët e stacionit Montevarchi arritën të identifikonin tre shqiptarë të moshës midis 25 dhe 30 vjeç, të cilët...

“Fatkeqësia e madhe e këtij vendi është helmi që…”/ Rama tregon...

Ndërsa thekson se 140 shtete në botë nuk kanë marrë ende dozat e para të vaksinës, kryeministri Edi Rama premton se brenda...

VIDEO/ Rama tregon arsyen pse investohet në Vlorë: Më kujtohet gjithmonë...

Prej dy ditësh, kryeministri Edi Rama po qëndron në Vlorë ku është duke ndjekur edhe nga afër punët në kantieret që janë...