LATEST ARTICLES

Po kur përgjigjja e testit Covid na del negative? OBSH: Ja...

Një përgjigje negative e testit të COVID-19 nuk do të thotë se nuk jemi të infektuar, pasi asnjë test nuk është tërësisht...

“Nuk premtoj mrekulli, por normalitet”/ Basha me përfaqësues të Energjisë së...

Gjatë takimit me përfaqësues të sektorit të Energjisë së Rinovueshme kreu i PD-së Lulzim Basha shpalosi programin e PD-së për këtë sektor,...

Analiza/Blendi Kajsiu: Dy paradokset e kultit të Albinit në Tiranë. Pse...

BLENDI KAJSIU Fitorja e Vetëvendosjes në Kosovë ka prodhuar  shpërthimin e mitit të Albin Kurtit në Tiranë. Po të...

Prova të reja dalin në dritë për vrasjen e çiftit Pasho/...

Detaje të reja janë zbardhur dhe publikuar, sot, në lidhje me vrasjen e çiftit Pasho, në Itali.

Kapet sasia më e madhe e kokainës në Britani të Madhe,...

Dhjetë persona janë arrestuar në Londrën e Veriut në lidhje me kapjen e afërsisht 2.3 ton kokainë të importuar në Britani të...

Shisnin rreth 3 kg kokainë në rreth 10 ditë, pranga pesë...

Pesë shqiptarë dyshohet se kanë furnizuar sheshin Terni me rreth tre kilogramë kokainë në dhjetë ditë. Pas hetimeve të karabinierëve, u lëshuan...

Koalicioni parazgjedhor/ PD-PR ende pa rezultat. Burimet: Marrëveshja mbahet ‘peng’ nga…

Ndonëse na ndajnë edhe 5 ditë nga data kur duhet të regjistrohen në KQZ, mbetet ende punë në kampin opozitar për të...

Shqiptarët luftë në lokal dhe në rrugë për maskat, pas sherrit...

Pas disa javësh hetime, karabinierët e stacionit Montevarchi arritën të identifikonin tre shqiptarë të moshës midis 25 dhe 30 vjeç, të cilët...

“Fatkeqësia e madhe e këtij vendi është helmi që…”/ Rama tregon...

Ndërsa thekson se 140 shtete në botë nuk kanë marrë ende dozat e para të vaksinës, kryeministri Edi Rama premton se brenda...

VIDEO/ Rama tregon arsyen pse investohet në Vlorë: Më kujtohet gjithmonë...

Prej dy ditësh, kryeministri Edi Rama po qëndron në Vlorë ku është duke ndjekur edhe nga afër punët në kantieret që janë...