LATEST ARTICLES

Basha rikthen Eduard Halimin në PD si koordinator politik. Ja detyrat që do të...

MARIGLEN KUME/ Eduard Halimi rikthehet në Partinë Demokratike pas një shkëputjeje trevjeçare nga jeta politike aktive. Ishdeputeti i PD-së ka pranuar ftesën...

‘Lëvizja për ndryshim’ dorëzon listën e kandidatëve, ja qarqet ku Jozefina Topalli synon mandatin...

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga skadimi i afatit për të dorëzuar listat me emrat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet...

Tragjedia në Berat/ Flasin të afërmit: Çfarë dyshohet se u mori jetën babait të...

Babë e bir dhe një shok i këtij të fundit dyshohet se kanë humbur jetën për shkak se tre banesa u përfshinë...

Prapaskenat me listën e PS/ Në pikëpyetje ‘senatorët’, si bëhet renditja e emrave! Dy...

ARISTIR LUMEZI/ Kryeministri Rama ka vendosur të rinovojë skuadrën e tij të deputetëve, duke lënë jashtë kandidimit “senatorët” e Partisë Socialiste.

Përndiqte të dashurën prej një kohe të gjatë, ‘Shqiponjat’ i vënë prangat edhe të...

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë shtetasin A. P., 30 vjeç, në rrugën “5 maji”. Forca e posaçme...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Basha mbyll listën me kandidatët, sot i voton Kryesia dhe...

MARIGLEN KUME/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përmbyllur në fundjavë procesin e nisur që në verë, atë të përzgjedhjes së kandidatëve...

Ekzekutoi dy kushërinjtë në Laç, i riu rrezikon burg përjetë! Çfarë ndodhi në prill...

Prokuroria e Kurbinit ka dhënë pretencën për të pandehurin Markel Bushi, i cili në muajin prill të vitit 2019 akuzohet se ekzekutoi...

“Vota është fuqia jonë”/ Ambasadorja Yuri Kim apel grave shqiptare: Votoni në zgjedhjet e...

Në ditën e 8 marsit, ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim i ka bërë thirrje të gjitha grave dhe vajzave që...

“Edhe sikur t’i bënim të gjitha, askush mos mendojë se s’do kishte emigracion”- Rama...

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot vizionin e tij për vendin, lidhur me çështjen e emigracionit, ndërsa tha se nëse qeverisja e tij...

VIDEO- “PD-LSI koalicion KÇK”/ Rama flet për rikthimin e emigrantëve dhe ironizon programin e...

Kryeministri Edi Rama teksa flet për emigrantët dhe rikthimin e tyre në atdhe nuk ka lënë pa ironizuar programin e Partisë Demokratike.