SARKAZEM

“Rama, trafikant deti”/ Vasili: Kërkon t’i japë Greqisë atë që ajo...

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i është drejtuar kryeministrit Edi Rama me 8 pyetje në lidhje me çështjen e detit, ku Greqia...

“S’ka bir k.. që të trembi ty”!, Limos Dizdari tregon bisedën...

ARISTIR LUMEZI/ Kompozitori i njohur, Limoz Dizdari, ish-deputet i Partisë Socialiste të Delvinës, tregon letrën kërcënuese që ka marrë pak ditë më parë...

Shqipëria, vendi më i varfër i Europës me çmimin më të...

COVID apo jo Shqipëria si një nga vendet e varfra në botë vazhdon të renditet ndër vendet me çmimim të lartë të...

“Po flet pa logjikë fare”/ Debat i ashpër midis ish-ministrit të...

Është shoqëruar me debate të forta diskutimi në emisionin “Real Story” në News24, mbi situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit.

Bota diskuton për vaksinën, qeveria krenohet se ka sjellë teste të...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu lajmëroi se nga e hëna në vend do të nisë testimi i shpejtë për Covid-19.

Me helikopter në fushatë për PS, PD padit në SPAK Olta...

‘Me helikopter ushatarak për të punuar për fushatën e PS. Kjo është akuza e Partisë Demokratike që sot ka...

VIDEO/ “O Pjerin, s’ke top ti? Apo ke vetëm…”- Rama batuta...

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot në Lezhë ka inspektuar nga afër shkollën e rindërtuar “Llesh Nik Daka”.

“Edi Rama gënjen sa herë hap gojën”/ Gazment Bardhi poston videon...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi thotë se kryeministri Edi Rama gënjen sa herë hap gojën. Duke...

Edi Rama kërkon burgosjen e njerëzve që bëjnë meme

Edi Rama nuk ndalet në dëshirën e tij për të dënuar njerëzit që i dalin kundër dhe sidomos mediat që janë në...

Debati i plotë/ “Je këllirë që paguhesh për të fyer një...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma është përfshirë në debat të ashpër me analistin Frrok Çupi, në studion e emisionit “Open”.

“Të ka dalë nami që je shtrigë”/ Biseda e Ramës me...

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një shkollë të re të rindërtuar në Durrës, por gjatë inspektimeve nuk kurseu as batutat me mësuesit...

VIDEO/ “Shtëpitë kurrë mos mbarofshin. Ti je rreze drite”- Qytetari “ngre...

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër pasditen e sotme punimet për banesat e reja në zonën e Kavajës, të dëmtuara nga...

Rama viziton spitalin e fëmijëve dhe ‘thumbon’ opozitën: Sa herë thithin...

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Durrës, ku pa nga afër spitalin e fëmijëve. Teksa u shpreh se është krenar për punën...

“Do t’u priten duart dhe do të burgosen”/Paralajmërimi i Vasili: Kushdo...

Ish-deputeti i LSI-së Petrit Vasili thotë se do t’u priten duart dhe do të burgosen të gjithë ata që duan të manipulojnë...

Replikat/ “Një kryeministër që flet në gjumë dhe fle në këmbë”-...

UPDATE/ Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij të Facebook, një foto të ambienteve të spitaleve në  vend dhe i...

“Është shumë xheloz”- Redona Koçi rrëfen si i priti i dashuri...

Juristja seksi, Redona Koçi pak kohë më parë realizoi një fotosesion artistik ku pozoi nudo së bashku me mikeshën e saj.

Ftoi demokratët të votonin PS-në, Bardhi i përgjigjet Ramës: Socialistët nuk...

https://www.youtube.com/embed/9d4W_zEO1h0 Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama nga Fieri, ku ndër të tjera ftoi...

“Çeta e çakërdisur e opozitaristëve synon të…”- Rama për situatën në...

Pas publikimit të pamjeve nga brenda spitalit Covid një ditë më parë në Ertv, kryeministri Edi Rama thotë hedh akuza të ashpra...

“Na e dhanë me ulje”/ Ish-këshilltarja e Ramës ironizon vendimin për...

Ish-zv/ministrja e Financa dhe ish-këshilltarja e kryeministrit Rama, Irena Beqiraj e përcjell me ironi vendimin e kreut të qeverisë për të emëruar...

Zbardhen SMS-të/ “Ai palaço më mori në qafë vajzën!”, “M*t i...

Një 47-vjeçare, e cila përfundoi në dyert e gjykatës për t’u ndarë nga bashkëshorti, këmbëngul në polici se po kërcënohet nga ish...

Europa i mbyll dyert Edi Ramës: Dështimi është i qeverisë…

Dje Parlamenti holandez ka zhvilluar një seancë, lidhur me qëndrimin e këtij vendi anëtar që është shprehur kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë për mosplotësimin e kushteve. MAPO ka biseduar...

Maliqi: Kryemafiozi i korrupsionit ka degraduar, mos bini në kurthin e...

Nga Lefter Maliqi Në Tetor, Kryemafiozi-Kryeministër ka dhënë dorëheqjen 3 herë, por njerëzit e...

Rama ngre tonet ndaj Kryemadhit: Edhe virusi i druhet LSI-së, që...

Kryeministri Edi Rama i përgjigjet kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, pas akuzave për rindërtimin e shkollës Sami Frashëri dhe për deklaratën e...

“Shqipëria në Europë ose në Gropë”- Elisa Spiropali i përgjigjet Presidentit...

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali i është përgjigjur Presidentit të Republikës, Ilir Meta, i cili pak më herët u shpreh...

“Sherrnaja politike, sëmundje e trashëguar”- Rama: Nuk jemi mësuar të kundërshtojmë...

Kryeministri Edi Rama ishte sot i pranishëm në aktivitetin që u bë në “Shtëpia me Gjethe”, pasi Këshilli i Europës e ka...

“Mirë që u çmendën po pse të….”- Rama replikon me Bashën:...

Kryeministri Edi Rama ka replikuar sërish në distancë me kreun e opozitës, Lulzim Basha për situatën e përhapjes së COVID-19 në Shqipëri.

“Deri në 2029 s’do ketë më të mirë se ne!”- Rama...

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij nga kantieri i aeroportit të Kukësit i ka bërë thirrje qytetarëve që të mos dëgjojnë...

“Qen bir qeni”, “këlysh Blloku”/ Rama i përgjigjet Metës: Është kthyer...

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer një përgjigje të ashpër kreut të shtetit, Ilir Meta duke e quajtur këtë të fundit si...

“Do bëhet xheloze Monika”- Kreu i Shtetit poston foton me ‘Sofinë’...

Kreu i Shtetit Ilir Meta ka postuar një foto me Marinelën, “Sofinë” e re të “Zonë e Lirë”, te Arjani Çani.

VIDEO/ “Përçmimi ndaj policëve është i neveritshëm!”- Ervin Salianji reagon pas...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji thotë se ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i përçmon punonjësit e policë, të cilët sipas tij,...